ספורט מוטורי

הכירו: ההיסטוריה של הספורט המוטורי

תהיתם פעם מאיפה הספורט המוטורי הגיע? אפשר להניח שהוא הגיע מהטבע האנושי, הרודף אחר אדרנלין ותחרותיות. כך, עוד בטרם העידן המוטורי, היה ניתן למצוא מירוצי סוסים, מירוצי כרכרות ותחרויות מירוץ אחרות. לכן, ברגע שהעידן הממונע הגיע, זה כנראה היה רק עניין של זמן עד שיהפוך לספורט של ממש.

ברגע שרכבים שפועלים על דלק התחילו להסתובב בכבישים, אירועי מירוצים התחילו להופיע. האירוע המאורגן הראשון נערך ב-28 באפריל 1887, וארך כשני קילומטרים. את המירוץ המתועד הראשון בין עיר לעיר, שנחשב למירוץ הספורט המוטורי הרשמי הראשון בהיסטוריה, אפשר למצוא בשנת 1894, כאשר מגזין צרפתי ארגן מירוץ מפריז לעיר רואן ובחזרה, מה שהתחיל את קטגוריית מירוצי ה-"מעיר לעיר". לאחר מכן, בשנת 1900, יוסדה אליפות הגורדון בנט בצרפת. כאשר מירוצים פתוחים בכבישים ציבוריים נאסרו, מסלולי מירוץ סגורים התחילו להיבנות, כאשר "ברוקלנדס" היה למסלול הראשון שהוקדש לספורט מוטורי בבריטניה.

לאחר מלחמת העולם הראשונה, מדינות אירופה ארגנו מרוצי ספורט מוטורי במסלולים סגורים. באותו זמן בארצות הברית, מסלולים בכבישים לא סלולים התחילו להיות פופולרים. לאחר מלחמת העולם השניה, תחרות הגראנד-פריקס הפכה להיות מאורגנת ומיוסדת. בארצות הברית, הפכו פופולרים מרוצי "Stock Car", כלומר מרוצים עם רכבים שאינם מיועדים באופן מיוחד למירוץ, וכן "Drag Racing", מירוצים מהירים במיוחד במסלול בקו-ישר.

משם, הדרך לקטגוריית ספורט שלמה המחולקת לסוגי מירוץ וסוגי רכבים, לצד אירועים מאורגנים, הפכו לשם דבר, והספורט המוטורי צבר עוד ועוד תאוצה!

תגיות

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close