ספורט מוטוריתחרויות ומרוצים

מה זה מרוץ One-Make?

אחד מסוגי מרוצי ספורט מוטורי הוא מרוץ ה-One Make. הכוונה של מרוץ כזה היא מרוץ שכל הרכבים המתחרים שייכים לאותה היצרנית, ופעמים רבות מדובר על אותם דגמים ממש. כל הרכבים במרוץ One Make חייבים להצטייד באותם גלגלים, מנוע וכדומה.

המרוץ נוצר מסיבה פשוטה: הרעיון הוא לבחון את הנהגים על פי כישורי הנהיגה שלהם בלבד, ולא על פי פרמטרים אחרים כמו הנדסה מיוחדת ותקציב שיוצרים רכבי מרוצים משוכללים. מרוצים אלו פופלרים במיוחד אצל המתחילים והחובבנים ואפילו לכאלו שרק רוצים להתנסות במרוץ פעם אחת בחייהם, שכן על מנת להצטרף למרוץ צריך להצטייד ברכב שהוא "פשוט".

קטגוריות של מרוצי One-Make

כמה מקטגוריות המרוצים של One Make מסביב לעולם ברכבי פורמולה:

GP2 Series – תחרות One-Make של רכבים שהגלגלים שלהם בולטים מחוץ לשלדת הרכב (רכבי פורמולה). בסדרה זו, כל הקבוצות משתמשות באותם רכבים ומנועים כדי להדגיש את יכולות הנהג. בדרך כלל המרוץ הזה הוא מרוץ טוב למתחילים, רגע פלני שהם קופצים למרוצי פורמולה 1.

Super Formula – מרוץ של רכבי פורמולה עם מושב אחד שפופולרי מאוד ביפן. הרכבים שבשימוש במירוץ זה הם רכבי Lola B03/50 המונעים על ידי מנועי הונדה.

Formula E – מרוצי One Make שבו מתחרים אך ורק עם רכבים חשמליים. מרוץ זה התחיל בבייג'ינג' בשנת 2014. הוא מורכב מ10 קבוצות עם שני נהגים בכל קבוצה, ונערך על גבי מסלול באורך 3.4 קילומטרים.

בנוסף, ישנן תחרויות נוספות מסביב לעולם של היצרניות הגדולות ביותר, כמו גביע הפורשה, מרוץ למבורגיני Gallardo Lp560-4, וגביע רנו קליאו, שהתחיל עוד בשנת 1996 ונערך ב14 מדינות.

תגיות

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close