ספורט מוטורי

3 היבטים שצריך להכיר ברכב מרוצים לפני שנוהגים בו

צריך הרבה ניסיון כדי לרכוב על מכונית מרוץ ולהבין אותה היטב – באיזו מהירות לנסוע, כיצד לעצור ואיך להתמודד עם פניות. אם אתם נכנסים לתחום בפעם הראשונה, אלו הדברים שאתם חייבים להבין לגבי הרכב שלכם.

האחיזה

אחד החלקים הכי חשובים ברכב מרוץ הוא האחיזה של הרכב, כלומר מה יגרום לגלגלי הרכב להחליק בשטח מסוים (בדרך כלל אספלט). חשוב להכיר את האחיזה של הרכב מסיבה אחת פשוטה: כאשר אנחנו פונים פניה חדה ומהירה, הרכב עלול לאבד אחיזה וכך הוא ואנחנו נאבד שליטה. אובדן של שליטה זה אחד הדברים החמורים והמסוכנים במרוצים, ולכן צריך להבין היטב עם מה הרכב מסוגל להתמודד.

סיבוב ההגה

כדאי לדעת כמה מהר הרכב מגיב לסיבוב של ההגה, כלומר כמה חד צריך להיות סיבוב ההגה. חשוב להכיר את התכונה הזו כדי להבין כמה צריך לסובב את ההגה; אם תסובבו את ההגה חלש מדי, אתם עלולים לסטות מהמסלול, בעוד סיבוב חזק מדי עלול לגרום לרכב להחליק.

מערכת הבלימה

במרוצים, פעמים רבות עושים שימוש קצת אחר בבלמים. למשל, בפניות חדות לוחצים בחזקה על הבלמים כדי לשמור על מהירות גבוהה גם בזמן הפניה. מצד שני, אם תלחצו זמן ממושך מדי, אתם עלולים לסטות מן המסלול ולאבד אחיזה. לכן, צריך להכיר היטב את מערכת הבלימה של הרכב וללמוד לעבוד איתה.

תגיות

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close