ספורט מוטוריתחרויות ומרוצים

3 אגדות ספורט מוטורי שכדאי לכם להכיר

אם אתם מתעניינים בספורט מוטורי, יש כמה אגדות שאתם חייבים להכיר. הכירו את אושיות הספורט המוטורי בכל הזמנים – ששברו כמה שיאים מרשימים!

אלן פרוסט

אלן פרוסט (נולד ב1955) הוא נהג מירוצים צרפתי. משנת 1987 ועד שנת 2001 החזיק בשיא נצחונות במרוצי גרנד פרי (מרוצי פורמולה 1), עם לא פחות מ-4 אליפויות עולם, דבר אשר הביא אותו להיות מדורג במקום השלישי בכל הזמנים באליפויות פורמולה 1. פורסט התחיל להתעניין במירוצים בגיל 14, והיה לאלוף במרוצי פורמולה 3 בגילאים צעירים. אגב, גילו לא מרתיע אותו – היום הוא מתחרה במרוצים על קרח, במסגרת גביע אנדרוס.

מיכאל שומאכר

מיכאל שומאכר (נולד ב-1969) הוא נהג מרוצים גרמני לשעבר, ונחשב לאחד מנהגי הפורמולה 1 הטובים ביותר בכל הזמנים. שומאכר זכה לא פחות מ-7 פעמים בתואר אלוף עולם, ושבר כמעט כל שיא בפורמולה 1, עם לא פחות מ-91 נצחונות. שומאכר נהג בעיקר על רכבי פרארי. בסוף 2013 נפגע קשה בתאונת סקי ושהה בקומה; ב-2014 יצא מקומה, הועבר לשיקום בביתו וכיום לא ידוע מה מצבו.

חואן מנואל פנג'יו

ובואו נחזור קצת אחורה: חואן מנואל פנג'יו (נולד ב-1911, נפטר ב-1955) היה נהג מרוצים ארגנטינאי שקיבל את תואר "המאסטר", וזכה 5 פעמים באליפות הפורמולה 1 בתחילת שנות החמישים. השיא הזה החזיק 47 שנים עד שמיכאל שומאכר שבר אותו. הוא מחזיק בשיא נוסף: האלוף המבוגר ביותר בתולדות תחרות הפורמולה 1, כאשר זכה בתואר בגיל 47. חואן הגיע לעולם הספורט המוטורי מעולם המכונאות.

תגיות

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close