ספורט מוטוריראליתחרויות ומרוצים

אליפות העולם בראלי WRC – שבדיה 2020 – הסיקור

באמצע החודש נערך החלק השוודי של אליפות העולם בראלי – ה-WRC שבדיה לשנת 2020. השנה הסבב השבדי עמד בסימן של אכזבה קלה, בעקבות המחסור בשלג שהופך את המסלול השוודי למהנה במיוחד לצופים ולאחד החלקים המורכבים והמותחים במירוץ השנתי. היעדר השלג במדינת שמש החצות הוביל את מארגני המירוץ להוריד 8 מן המקצים הצפויים למירוץ השנתי.

WRC שבדיה 2020 – מה היה לנו שם

השנה התקיים חלק המירוץ השוודי השוודי של אליפות העולם בראלי בין ה-13-16 לפברואר. נזכיר כי אליפות העולם בראלי השנה מורכבת מ-14 חלקים לאחר שנוספו תחרויות ספארי ראלי, שיתקיים בקניה ביולי, וראלי יפן שיחתום את סבבי המירוץ בנובמבר 2020.

הזוג המנצח משנה שעברה הם האסטונים אוט טאנאק ונהג המשנה מרטין יארוויה והיצרנית שעבורה הם התחרו והמנתחת לשנת 2019 היא טויוטה גאזו (Toyota Gazoo) בקטגוריה 2. המנצחים של הראלי כולו היו אלפין אוואנס וסקוט מרטין שזיכו את שוודיה באליפות הראשונה שלה.

קיצור לוח הזמנים – המחסור בשלג ובקרח הוביל לקיצור לוח התחרויות ל-5 מקצים בלבד. מיעוט השלג גרם לאחיזה פחות יציבה על הדרכים החלקלקות, מה שיצר מירוץ בתנאים מאומצים במיוחד עבור המתחרים ולאתגרים לא צפויים.

נסיך שוודיה – קארל -פיליפ, התחרה גם הוא כשהצטרף לנהג הצרפתי המנוסה סבסטיאן אוגייה. הצמד השיג את המקום השני המכובד במקצה שיא-המהירות (flat-out) מול קהל מקומי נרגש.

אלוף ה- Virtual WRCהמירוץ הווירטואלי העולמי, ג'ון ארמסטרונג התחרה גם הוא. ארמסטרונג התהפך עם רכבו בסיבוב חלקלק במיוחד ויצא ללא פגע. ככל שמירוצים וירטואליים בעולם המחשב תופסים תאוצה, מאפשר ה-FIA לנהגים חובבים לגלות את מזלם במירוץ בעולם האמיתי.

טימו סונינן – מנבחרת M-Ford דחק ברכבו עד קצה גבול היכולת וכמעט ונפגע, כמו שניתן לראות בסרטון:

הנהג הצעיר מפינלנד קאלי רובאנפרה – רק בן 19 ורק בהופעתו השנייה במירוץ ה-WRC הצליח להעפיל למקום השלישי במירוץ לאחר הופעה מרשימה ביותר.

אלפין אוואנס שמר על מקומו משנה שעברה בראש הטבלה. הוא הוביל את המירוץ מתחילתו ועד סופו.

תגיות

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close