ראלי

מה זה בכלל ראלי? כל מה שצריך לדעת

ראלי הוא אחד מענפי הספורט התחרותיים, המסוכנים ומלאי האדרנלין שקיימים. מדובר על ספורט מוטורי, המשלב מכוניות, טרקטרונים, אופנועים ומשאיות ייעודיות שהותאמו במיוחד למטרות המרוץ. הרכבים האלו חזקים במיוחד, שורדים קילומטרים רבים ותוואי שטח מאתגרים, ויודעים לפעול בכל משטח ומזג אוויר. חשוב לציין כי אלו אינם כלי תחבורה חוקיים בכביש הפתוח, והם מיועדים אך ורק לתחרויות הראלי. את התחרויות והמרוצים האלו נוכל למצוא באזורים פתוחים, במדבר, בדרכים פרטיות ובדרכי עפר.

בניגוד למסלולי מרוצים מעגליים שאולי יותר מוכרים בתודעה שלנו, ובהם הראשון שמסיים את ההקפות מנצח, במרוץ הראלי מדובר על הגעה מנקודה אחת לנקודה אחרת. המרוצים בעלי שלבים רבים, וכך למעשה הנהגים מתחרים זה בזה במספר מרוצים משתנה. המנצח במרוצי הראלי הוא זה שסך הזמן אותו השיג במהלך כל השלבים הוא הקצר ביותר.

כדי להתחרות בראלי צריך להיות נהגים מקצועיים ביותר, שיודעים לנהוג על כל סוגי הכביש, בכל תנאי מזג האוויר, במשך שעות ארוכות ובמהירויות מדהימות. דמות מפתח חשובה נוספת במרוצים האלו הם הנווטים. הנהג אינו מכיר את הדרך ואינו יכול לתרגל אותה לפני. לכן, במהלך המרוץ הנווט מתקשר לנהג ומספר לו מה קורה בכביש, מודיע על אזהרות וסיכונים, ממליץ על מהירויות בסיבובים ומטרתו לדאוג שהנהג ינצח בתחרות.

בישראל ניתן למצוא פארקי ספורט מוטורי גדולים, ובמאי 2016 נפתח בפצעל מסלול ראלי-קרוס, ובעתיד עשוי להיפתח מקום נוסף בערד. בנוסף, ניתן למצוא כמה אירועי ומרוצי ראלי, כולל מרוץ הראלי הבינלאומי שהסתיים בשבוע שעבר בנגב. את כל התחרויות והמועדונים ניתן למצוא בעמותה לספורט מוטורי בישראל.

תגיות

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close