ראליתחרויות ומרוצים

מרוצי הראלי המובילים בעולם – מדרום אמריקה ועד מרוקו

מרוצי ראלי הם מרוצים מרגשים ומלאי אדרנלין, שנערכים ימים ארוכים בתוואי שטח קשים מסביב לעולם. תחרויות הראלי הגדולות נחשבות אירועים של ממש, חוצות מדינות ומפורסמות בכל העולם. איגדנו לכם כמה מהמירוצים הנחשבים ביותר בעולם היום, למקרה שתרצו לקפוץ לבקר:

ראלי דקר

ראלי דקר הוא מרוץ ראלי שנתי המוכר ביותר בעולם, שעד לא מזמן התקיים מדי שנה באפריקה, אך היום נערך באמריקה הדרומית. הראלי הזה נערך על ידי ארגון הספורט אמוארי הצרפתי, והוא נערך מדי שנה החל משנת 1979. המרוץ הזה מתאים הן לחובבנים והן למקצוענים, ונערך בשטח קשה, במדבריות ובדיונות, בתוואי שטח קשים שגבו את חייהם שלא מספר משתתפים לאורך השנים. אורכו של הראלי מעל 9,000 קילומטרים וכ-16 ימים.

ראלי אקו אפריקה

מרוץ הראלי הזה נערך מדי שנה בצפון אמריקה מאז שנת 2009. הוא המירוץ שלמעשה החליף את ראלי דאקר, שעבר לדרום אמריקה. המרוץ נערך מדי ינואר למשך שבועיים, ונערך במרסיי ומשם ממשיך לאזור מרוקו. הוא מסתיים בדקר שבסנגל. במרוץ משתתפים רוכבי אופנועים, נהגי משאיות, רוכבי מכוניות ועוד. בשנת 2017 זכה גב סלע הישראלי בקטגוריית האופנועים, וגילו פחות מ-18.

אתגר המדבר של אבו דאבי

האתגר הזה הוא מירוץ ראלי שנתי שנערך באבו דאבי מאז שנת 1991. במקור, המרוץ היה למכוניות בלבד, אך מאז שנת 1995 ניתן למצוא בו גם אופנועים, ומאז 2002 גם משאיות. המרוץ נערך במדבריות של אבו דאבי, במשך כחמישה ימים.

ישנם ראלים מפורסמים נוספים, כמו ראלי דרך המשי, ראלי מרוקו ואליפות העולם בראלי (FIA).

תגיות

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close