ספורט מוטוריקרטינגראליתחרויות ומרוצים

רוי ניסני עושה היסטוריה: הישראלי הראשון בפורמולה 1

עולם הספורט המוטורי בישראל חווה טלטלה בעקבות כניסתו של אחד משלנו לעולם מירצי הפורמולה 1. רוי ניסני רק בן 25 וכבר הצטרף לנבחרת החלומות של וויליאמס, ובכך רשם היסטוריה כישראלי הראשון שמצטרף לשורת הנהגים האלמותיים של וויליאמס כמו אלן פרוסט, ז'אק וילנב, נייג'ל היל ורבים אחרים.

מעמד החתימה התרחש בחודש שעבר באבו-דאבי, ובו החתימה נשיאת הקבוצה, קלייר וויליאמס, את ניסני כנהג-מבחן עבור הקבוצה. בתגובה לחתימה סיפר ניסני הנרגש כי התכונן כל חייו למעמד וכי זהו יום היסטורי בשבילו.

ניסני גדל והתחנך בישראל. אביו הוא נהג המירוצים חנוך ניסני. רוי החל את דרכו בעולם המירוצים בגיל 5, כשהתחרה במירוצי קרטינג בישראל. הוא המשיך בתחביב עד שבגיל 10 הגיע למקום הרביעי באליפות אירופה בקרטינג.

ב-2010 התקדם לפורמולה 3.5 ולפורמולה 2 כאשר הוא מגיע למקומות גבוהים יותר ויותר. ניסני הוסיף להתקדם עד לחתימה האחרונה בקבוצת וויליאמס.

בחתימה עם קבוצת וויליאמס הצטרף ניסני ל-700 נהגים ולארגון המוביל בפורמולה אחת. זו הפעם הראשונה שדגל ישראלי צפוי להתנוסס בפורמולה 1. אנחנו בראליארט נרגשים לראות ישראלי מתמיד ומצליח להגיע כה רחוק בפעם הראשונה ונמשיך לעקוב ולסקר אחר התקדמותו של ניסני לאורך הדרך.

תגיות

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close