ספורט מוטוריראלי

7 סוגים שונים של ספורט מוטורי בעולם

הקטגוריה "ספורט מוטורי" היא קטגוריה רחבה, בה ניתן למצוא מספר רב של תחרויות המשתנות זו מזו בסוג הרכבים וכן באופי המירוץ. איגדנו כאן 7 סוגים פופולרים של ספורט מוטורי, כדי להכניס אתכם קצת לעניינים.

מרוץ רכבי פורמולה

מרוץ פורמולה הוא כנראה המרוץ המקצועי המפורסם ביותר בתחום הספורט המוטורי. רכבי פורמולה הם רכבים בעלי מושב אחד, פתוחים, כאשר גלגלי הרכב בולטים בחוץ. הרכבים מעוצבים במיוחד למרוצים, המתרחשים במסלולים הייעודיים לפורמולה.

מרוץ מכוניות ספורט

רכבי ספורט הם רכבים עם שני מושבים, וגלגלים לא בולטים. ישנם שני סוגים: רכבי ספורט שמיוצרים לקהל הרחב ועוברים שינויים כדי להתאימם למירוץ, או רכבי ספורט שמיוצרים באופן ייעודי למרוצים.

ראלי

במרוצי ראלי מתחרים רכבים "רגילים" שעוברים שינויים ייעודיים למירוץ. מרוצי ראלי נערכים בדרכים ציבוריות סגורות או בדרכים לא סלולות, בשטחים צרים ורחבים ובתנאי מזג אוויר שונים. הדרכים יכולות להיות אספלט אך גם שלג, קרח ותנאים מורכבים אחרים. לרוב, התחרות היא במסגרת הגעה מנקודה לנקודה, ולא מסלולים מעגליים.

מרוץ בדרכים לא סלולות

כשמו כן הוא, מדובר על מרוצים הנערכים בדרכים לא סלולות, כמו חול, בוץ, ערוצי נחל, שלג ושטחים אחרים. במרוצים כאלו משתמשים ברכבים מסוגים שונים, ביניהם משאיות ואופנועים.

מרוץ One-Make

במרוצים מסוג one make משתמשים אך ורק ברכבים מאותה היצרנית, ואף ברכבים מאותו דגם מדויק. כך, ניתן לבחון אך ורק את כישרון הנהג מבלי להכניס למשוואה את הרכב שלו. ניתן למצוא מרוצים של פורשה, פורמלה של BMW ומיני-קופר.

Monster Trucks

מרוצי מאנסטר-טרק נערכים בדרך כלל כאירוע בידורי לקהל, ובדרך כלל יתקיימו באצטדיונים סגורים. המשאיות הן משאיות "מפלצתיות" גדולות שמדלגות על מכשולים שונים. אחד האירועים המדוברים הוא מירוץ המאנסטר-טראק שמשודר מדי שנה בטלוויזיה האמריקאית.

Drag Racing

במירוץ Drag Racing מדובר על מסלול "קו ישר" במסלולים ייעודיים או רחובות. הרכבים המעורבים יכולים להיות רכבים רגילים ועד רכבים המיועדים למרוץ. המטרה היא להאיץ כמה שיותר מהר כדי לנצח את המתחרים. המרוץ הזה הוא מרוץ במרחק קצר – 200 עד 400 מטר.

תגיות

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close