ספורט מוטוריתחרויות ומרוצים

Monster Truck – כל מה שצריך לדעת

משאית Monster Truck היא משאית מיוחדת עם גלגלים מוגדלים, הנוצרה אך ורק לשם תחרויות ובידור. משאית תחרותית סטנדרטית היא בדרך כלל בגובה 3.7 מטרים ומצוידת בגלגלים של 1.7 מטר. המשאית המפלצתית הראשונה פותחה בשנות ה-70 המאוחרות ונחשפה לציבור בתחילת שנות ה-80 כסוג של "מופעי פתיחה" לתחרויות ומירוצים מוטורים אחרים. כיום הן כבר אטרקציה בידורית לכל דבר, ונערכים אירועים הסובבים סביבן.

אירועי Monster Truck

בדרך כלל, אירועי Monster Trucks מחולקים לשניים: מירוץ ותחרות פריסטייל. המירוצים הם סוג של טורניר המשלב מכשולים כמו רכבים מעליהן יש לקפוץ וכן תלוליות עפר. בדרך כלל מתחרים שתי משאיות זו בזו, כאשר המנצח עולה לשלב הבא. באירועי פריסטייל, כל נהג מציג הופעת ראווה בידורית המכילה תעלולים כמו קפיצה מעל מכשולים, התהפכויות, סיבובים ועוד. בתחרות כזו ישנו פאנל של שופטים שמנקדים כל הופעה, כאשר הנהג עם מירב הנקודות הוא הזוכה.

אפשר להניח שמירוצים מסוג זה גררו לא מעט תאונות, אך בהיסטוריה של 40 שנה של מירוצים מסוג זה יש מעט מאוד אירועים שהסתיימו במוות או בפציעה קשה. אחד האירועים הקשים האלו קרה בשנת 2018, כאשר במהלך מופע המשאית פרצה לקהל והרגה 8 אנשים.

שיאים

משאית המאנסטר-טראק הגדולה ביותר היא הביגפוט 5, שנבנתה ב1986 עם גלגלים בגובה 3 מטר. המשאית הארוכה ביותר היא ה-Sin City Hustler, באורך של 9.8 מטרים(!). היא נוצרה בשנת 2014. שיא המהירות הידוע היום הושג ב-2014 על ידי מארק האל, במהירות של 159.5 קמ"ש. ולסיום, הקפיצה הארוכה ביותר שנעשתה על ידי משאית כזו הושגה ב-2013, כאשר המשאית חצתה מרחק של 72.5 מטרים!

תגיות

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close